Apple čelí požiadavke zo strany US vlády o vytvorení bezpečnostného rizika pre majteľov iPhone

Dnes 16 februára Tim Cook, na stránkach apple.com uverejnil list zákazníkom, kde upozorňuje na možné ohrozenie súkromia zo strany US vlády.

Ako uviedol vo svojom liste, na požiadanie FBI aktívne spolupracovali pri vyšetrovaní teroristických útokov v San Bernardine v Decembri 2015 (https://en.wikipedia.org/wiki/2015_San_Bernardino_attack).

Captcha – ochrana, alebo iba otrava

obrázok: https://commons.wikimedia.org/

CAPTCHA je skratka pre „Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart“ (Úplne automatizovaný verejný Turingov test na rozoznanie človeka a stroja)

Pri surfovaní po internete ste sa už určite stretli s Captcha, reCaptcha, alebo s nejakou otázkou, na ktorú ste museli správne odpovedať (najnovšie zaškrtnúť, že ste človek), aby ste mohli odoslať komentár, zaregistrovať sa, nakúpiť v elektronickom obchode alebo obnoviť svoje heslo… Tieto dokrivené nečitateľné obrázky sú použité na identifikáciu, či ste človek, alebo automat, ktorý vyhľadáva formuláre a vypĺňa ich a odosiela. V prvom rade je to ochrana stránky pred automatmi. …otázkou ostáva či je naozaj nutné otravovať zákazníkov, alebo používateľov Vašich stránok s takouto nezmyselnosťou.

Google predal omylom svoju vlastnú doménu za 12 USD

google

Ako uviedol na svojej stránke na linkedine Sanmay Ved (bývalý zamestnanec Google) –  29.9.2015 o 1:20 Východného času sa stal vlastníkom najnavštevovanejšej domény na svete Google.com len za 12 USD.

Úplne prvá webstránka

30. Apríla 1993 oznámila Európska Organizácia pre Nukleárny výskum CERN spustenie prvej verejnej internetovej stránky.